5 корисних порад початківцю велосипедисту

on
Categories: Новини, Огляди

Сьогодні займатися активними видами спорту в якомусь сенсі модно.

Всі прагнуть того, щоб було «як у Європі». У Європі, між іншим, велосипед як засіб пересування на хвилі популярності – і цю, безумовно, корисну звичку українці переймають.

Велоспорт дозволить Вам підтримувати форму, але це буде куди цікавіше та цікавіше, ніж ходити до спортзалу – якщо Ви підійдете до процесу творчо. Чи просто кататися на велосипеді?

І так, і ні.

Саме складне – розпочати. Втягти своє тіло на вело і поїхати вперше. Потім на другий. А потім ти включаєшся: за статистикою, 3-5 прогулянка вважається тим самим переломним моментом, коли вирішується дилема, чи буде у вас із велоспортом «все серйозно». У половині випадків люди після четвертої-п’ятої прогулянки вирушають до магазину за велосипедом. І тоді на них чекають: цікаві масові катання містом, тренування, виїзди за місто в компанії друзів та багато іншого.

Увага!

Якщо ви перебуваєте в числі тієї частини населення планети, яка має «все серйозно», пам’ятайте, що існує золотий список порад, який має знати кожен, хто пов’язує свій відпочинок з велоспортом.

Отже, 5 корисних порад початківцю велосипедисту

 1. Обмундирування для безпечної їзди;

  • Коли ви спантеличені покупкою велосипеда, враховуйте, що ви також не обійдетесь без:
  • аксесуарів для захисту кінцівок та іншого: шолом, рукавички, наколінники, окуляри.
  • фляги для води (потрібно-потрібне!);
  • рюкзака, в якому повинні поміститися запасна камера та насос, набір інструментів для ремонту та аптечка (так. Все потрібне, ні, без цього не можна).
  • світловідбиваючих елементів та діодних ліхтариків (вони потрібні для того, щоб вас було видно вночі доби).

 2. Вода – must have для комфортної велопрогулянки
  Під час їзди вам потрібно буде максимально заповнювати запаси води, і робити це рекомендується кожні 15 хвилин. Чим більше ви проїдете, тим більше потрібно пити рідини – це дозволить зберегти суглоби та залишити їх міцними та міцними.
 3. Комфортна їзда
  Коли ви тільки освоюєте мистецтво катання на байку, починайте з повільної їзди: відчуйте, як утримувати рівновагу, опануйте навички управління, повороти, гальмування. Перш, ніж вирушати в тривалі покатушки, відшліфуйте свої вміння на рівній асфальтованій дорозі, де вам не заважатимуть пішоходи та автомобілі.
 4. Гальмування
  Важливо навчиться вчасно і правильно зупиняти свій байк. Більшість новачків використовують тільки заднє гальмо – і це зручно, якщо ви їдете на невеликій швидкості. А ось досвідчені велосипедисти, які вже освоїли швидку їзду, у 80% випадків використовують переднє гальмо, це запобігає інерційному ковзанню при швидкому катанні.
 5. Правила на дорозі
  На дорозі ви не просто хлопець/леді на велосипеді, ви – учасник руху. А це означає, що ви підкоряєтеся всім правилам дорожнього руху. Це дуже важливий момент, адже ваша безпека, у всіх сенсах, має бути максимальною. Слід пам’ятати, що рухатися можна по крайньому правому ряду і в одну лінію. Перед поворотами та змінами напрямків потрібно подати необхідні попереджувальні сигнали іншим учасникам руху. Перед поворотом витягнути пряму руку, відповідну напрямку, куди ви повертатимете або підняти вгору зігнуту в лікті руку, що відповідає протилежному напрямку повороту. Про зупинку ви можете сповістити, піднявши будь-яку руку нагору.

Зберігання велосипеда

Зазвичай це питання вирішується постфактумом. Здорово, якщо ви подумали про це наперед. В принципі, існують два способи зберігання велосипеда, але жоден з них не має на увазі балкон або веранду. Тепле, не вологе приміщення – ось ідеальне місце для вашого друга. При цьому потрібно замислитись, як він (або на чому) буде встановлений. Щоб не псувати стіни, можна використовувати триногу, яка підтримає тільки заднє колесо, а переднє буде зафіксовано. Таким чином, байк повноцінно триматиметься підстави. Якщо ж так він займе занадто багато місця, а ви не проти оформлення приміщення в стилі «стрітстайлу», можна закріпити байк на стіні – це найкращий варіант для тих, хто проживає в квартирі.

Бережіть себе та катайтеся із задоволенням!