Детально про бренд Shimano та його серії

on
Categories: Новини, Огляди

Кожна освічена допитлива людина, яка хоч трохи знайома з велосипедом знає, що найкращими перемикачами швидкостей, є компоненти від японського виробника Shimano. Цей бренд захопив вело всесвіт і поставив себе на чолі списку постачальників трансмісій для будь-якого виробника велосипедів. Компоненти Shimano коштують практично на кожному початковому велосипеді 150 доларів. Звичайно, у міру зростання ціни на велосипед, будуть змінюватися серії компонентів Shimano. Кожна серія має свою титульну назву для простоти впізнаваності, а кожна модель компонента цієї серії має свій унікальний артикул. Умовно ці серії діляться на початкові, просунуті, професійні та збільшуються у вартості у міру їх покращення якості технологій, підвищення діапазону передач, зменшення ваги та унікальності конструкції з використанням кращих матеріалів. Щороку компанія змінює серійні моделі та покращує показники своїх комплектуючих. Цього року було помічено на прикладі моделей Merida, що задні перемикачі початкової серії Altus вже навчилися працювати з 9-риковими касетами. Для наочності списки серій компонентів Shimano.

Серії компонентів для гірського велосипеду

Shimano MTB series:

  • Серія Shimano Tourney (Турне), є початковою і підтримує 6-7 швидкісні перемикачі та ланцюги. Як правило встановлюється на початкових та бюджетних велосипедах. Має широкий модельний ряд шифтерів (тригерні або грипшифти), перемикачів задніх та передніх зірок, шатунів, ланцюгів, кареток, тріскачок та втулок. Загалом все необхідне та базове для велосипеда. Як правило при виготовленні запчастин Tourney використовуються важкі метали та спрощені механізми. Дешево та сердито, ось негласний девіз серії Shimano Tourney.
  • Shimano Altus (Альтус) наступна серія за ціновим рівнем та функціоналом. До 2018 року підтримувала 7-8 швидкісні діапазони, але вже оновлені моделі M2000 можуть справитися з 9-річними касетами. До базового арсеналу додалися касети, контактні педалі, гідравлічні дискові гальма та ротори.
  • Якщо уявити Shimano сім’єю трансмісій і гальм, то серія Acera (Асера) була б двійнятою для Altus, яка з’явилася на світ через кілька хвилин пізніше. Загалом найпоширеніша серія серед велосипедів вартістю від 400 доларів. Підтримує 7-8-9 швидкісні компоненти.
  • Alivio (Алівіо) має репутацію серії, що переходить з початкової до просунутої. У M4000 серії більш легкі та надійні конструкції. Перемикачі та шифтери 2018 року підтримують лише 9-рикові касети. Шатуни зі шліцьовим кріпленням Octalink або інтегровані осі Hollowtech II.
  • За задумом творців Shimano Deore (Деор) відкриває двері у світ трейлу та ендуро. Просто підтримує більш агресивні стилі катання на велосипеді. Керує передачами на 10-риковій касеті, система шатунів з інтегрованою віссю Hollowtech та потужніші гідравлічні гальма. Також ця серія оновлює рівень якості для контактних педалей, втулок із збільшеним діаметром осі, двох та трикомпонентних шатунів.
  • Серія SLX продовжує балувати розвинених гонщиків. Крім десятки, ця серія захоплює 11-риковий діапазон касет, ланцюгів і перемикачів. Покращений вибір шатунів на 1, 2 або класичні 3 зірки. Просунуті ротори під Center Lock із покращених сплавів.
  • Серія XT вже починає по-справжньому кусатися ціною і відноситься до вибору професійних спортсменів. Тільки 11-рикові касети та перемикачі. Оновлені набори коліс (вілсети) та контактні педалі.
  • На вершині олімпу Shimano красується серія XTR. Найкращі технології та сплави при створенні компонентів для гірських велосипедів від японського супер-гіганта велозапчастин. Найлегше, найточніше та найдорожче велосипедне обладнання Shimano.
  • Серія Shimano Zee створювалася для екстремального стилю їзди по схилах та гірських ділянках. Збільшені діаметри осі втулок, система шатунів з однією зіркою та відповідні їм касети, ланцюги та перемикачі. Спеціальна серія гальм та роторів, а також контактні педалі зі збільшеною рамкою.
  • Shimano Saint відправляє Вас у світ даунхілла та жорсткого ендуро. Той самий принцип як у серії Zee. Великі осі, 10 та 11 швидкісні касети та потужні шатуни на одну зірку із заспокоювачем ланцюга. Величезні ротори та чіпкі гідравлічні гальма.

Отже ми провели знайомство з групами велозапчастин від Shimano. При першому враженні вони досить розтягнуті, але це якнайкраще позначається на кінцевому споживачі. Є з чого вибрати. Звичайно, при покупці нового велосипеда краще вибрати щось на Alivio або Deore з шимановскими гальмами і рамою під виносні чашки каретки на хороших промахах. Але на жаль, не кожен може собі дозволити витратити на велосипед 700 $ і більше. Для цього компанія створила кілька рівнів, що плавно переходять з низьких на більш високі цінові рамки. Наприклад задній перемикач із серії Tourney в ціні складе 200-250 грн., наступний за ним Acera 8-ск вже 550-600, а Alivio на 9-ск від 1000 грн. і вище. І так по всіх категоріях запчастин для трансмісії, колісної бази чи гальмівних систем.

Для тих хто планує зібрати велосипед з нуля, хочу нагадати старе прислів’я “Краще сім разів відміряй, а один раз відріж”, що яскраво ілюструє можливість недорахувати кінцеву вартість велосипеда з грамотно підібраними компонентами та їх сумісністю. Підбийте підсумкову суму всіх бажаних компонентів, але переконайтеся, що вони підходять по всіх опціях і кріпленнях між собою. І порівняйте з базовою ціною велосипеда з таким самим набором обладнання від середнього виробника. Цілком впевнений, що доведеться викласти велику суму при зборі велосипеда з нуля та самотужки.