Як вибрати велосипед для дитини?

on
Categories: Новини, Огляди

Катання на байку – одне з найцікавіших і найкорисніших занять. Для дитячого організму таке дозвілля дуже важливе: тренується координація, правильно розвивається опорно-руховий апарат, малюк добре проводить час. Також можна влаштовувати міні-змагання із друзями. Проте безпеку здоров’ю забезпечують лише правильно підібрані розміри велосипеда, оскільки інакше становище тіла дитини буде спотвореним. Це може спричинити незворотні порушення постави та інші небажані наслідки.

Саме тому до вибору двоколісного друга необхідно підійти максимально відповідально, попередньо зробивши точні виміри та визначивши найбільш відповідну модель.

Переваги велосипеда

Купити дитині такий подарунок – це гарантія позитивного впливу на її фізичний стан:

 • Малюк навчається тримати рівновагу, правильно розподіляти навантаження, визначати центр тяжіння.
 • Підвищується загальна витривалість.
 • Дихальна система функціонує на належному рівні. Завдяки посиленій аерації під час катання насичення крові киснем відбувається швидше та ефективніше. До того ж, знижується ризик захворювань органів дихання.
 • Тренуються м’язи ніг та спини.
 • Покращуються властивості акомодації: фокусуючись на різних навколишніх предметах та оцінюючи обстановку, розвивається очний апарат.

Класифікація велосипедів

Визначаючи, яку модель транспорту придбати дитині, варто звертати увагу на вік малюка та його фізичні здібності. Існують такі варіанти:

 • 3-колісний велосипед. Найстійкіший варіант для новачків. Впасти на ньому практично неможливо, тому він підходить для найменших.
 • Чотирьохколісний велосипед. Зовні він схожий на звичайний двоколісний, але два невеликі додаткові колеса ззаду додають стійкості. Згодом їх можна зняти, і дитина, яка підростає, зможе кататися, як дорослі.
 • Дитячий двоколісний велосипед. Виходячи з потреб та можливостей, можна підібрати шосейний або гірський варіант – від найпростіших моделей до удосконалених з механізмом перемикання швидкостей та іншими функціями.

Критерії вибору велосипеда

Відповідність зростанню, комплекції та віку – це головна умова, яка нагадує, як вибрати дитячий велосипед. Існує кілька пунктів, на які слід звернути увагу:

 1. Діаметр коліс велосипеда. Є спеціальна табличка, в якій легко визначити діаметр коліс у дюймах, знаючи вік та зростання дитини. Починаючи від двох років, табличка закінчується рядком “від 14”, тобто можна підібрати розмір коліс велосипеда для дітей будь-якого віку.
 2. Довжина рами. Параметр також визначається за допомогою спеціальних таблиць-ростовок. Знаючи зростання, довжину ніг малюка від п’яти до промежини та вік, можна зорієнтуватися у виборі відповідної відстані від осі каретки до закінчення підсідельної труби.
 3. Висота сидіння. Перевірити відповідність цього параметра можна за допомогою тесту. Під час прокручування педалей у нижній точці нога має бути практично випрямленою, а у верхній – не торкатися керма.
 4. Положення рами. Простий експеримент показує, як підібрати велосипед за зростанням. Необхідно стати так, щоб корпус транспорту опинився між ногами. Відстань між рамою та промежиною має бути не менше 10 сантиметрів.
 5. Вага. Дитина старшого віку повинна бути в змозі самостійно пересувати, виносити з дому та заносити транспорт назад. Краще придбати варіанти з алюмінієвим корпусом, вони набагато легші за аналогічні зі сталі.
 6. Безпека. Як вибрати велосипед дитині та не боятися, що вона травмується? Більшість представлених на ринку моделей мають спеціальну кришку для ланцюга, яка запобігає попаданню в неї елементів одягу.
 7. Висота керма. Ідеальний рівень кріплення – коли дитина може керувати нею на витягнутих руках навіть на поворотах. Однак бажано, щоб для нього було передбачено фіксатор. Тоді при падінні менше ризику травмуватися.
 8. Ручне гальмо для маленького спортсмена ще занадто складне в управлінні, починати потрібно з ножного варіанта. Він простий і надійний.

Прикладка

Перебуваючи в магазині спортивних товарів, складно не розгубитися і одразу зрозуміти, який велосипед є кращим. Тому важливо запам’ятати кілька порад для швидкого та правильного вибору:

 • Необхідно попросити дитину підійти до сидіння збоку і покласти на нього лікоть. Кінчики пальців рук при цьому мають як мінімум торкатися керма.
 • Сидячи в сідлі і випрямляючи ноги, малюк повинен повністю спиратися всією ступнею на педалі в їхньому нижньому положенні. Купувати моделі «на майбутнє» є небезпечним для здоров’я!
 • Висота керма повинна дозволяти керувати транспортом у максимально природному для спини положенні. Вимушена сутулість може спричинити сколіоз або інші патології опорно-рухового апарату.

Поради щодо вибору дитячого велосипеда

Вибираючи виробника, модель та місце покупки, слід пам’ятати, що краще купити якісний товар, ніж ризикувати безпекою дитини. Також варто враховувати такі факти:

 • Спеціалізовані спортивні магазини відповідають за справжність всіх деталей, на відміну від ринку або перекупників.
 • Варіант придбання транспорту в розібраному вигляді може розглядатися лише у разі впевненості, що хтось із близьких зможе правильно та безпечно його зібрати.
 • Постарайтеся досягти компромісу між перевагами дитини в кольорі та фасоні моделі, при цьому не забуваючи про важливі критерії безпеки.
 • Економити на здоров’я дитини не можна, тому не треба брати інший розмір, якщо вона дешевша. Також можна почекати, поки малюк підросте, і купити йому одразу двоколісний велосипед. Він прослужить довше, тому що дитина повільніше зростатиме.

Важливо відразу подбати про придбання шолома, рукавичок для попередження натирання рук, наколінників та налокітників. Відбивачі, фари та спеціальні сигнали – обладнання, яке дозволить юному велолюбителю залишатися помітним навіть у сутінкову пору доби. Це необхідна вимога безпеки, особливо для пересування у місті.